Holenderski urząd skarbowy robi porządki w swojej bazie danych. Między innymi porządek z numerami kont podatników pracujących w Holandii. Każdy kto będzie rozliczał się z podatku holenderskiego lub z ubezpieczenia musi podać swój własny numer konta. Jeżeli rozliczaliście się wcześniej i podaliście numer konta kogoś innego, trzeba będzie to koniecznie zmienić podając własny numer konta. Dla podatników posiadających numer konta w Holandii procedura jest łatwa, wystarczy zadzwonić pod numer urzędu skarbowego +3155 538 53 85 i podać swój numer konta wraz z numerem IBAN. Dla osób posiadających konto bankowe tylko w Polsce lub w innym kraju, zmianę konta można podać tylko pisemnie wysyłając list na adres:

Belastingdienst Centrale administratie

Unit 13 Uitbetalen en registrreren 2

Postbus 9055

7300 GT Apeldoorn

Nederland

Do pisma tego należy załączyć kopie dowodu osobistego jak i wydruk z konta, na którym widnieje ze to Ty jesteś właścicielem tego konta. Uwaga!! Jeżeli rozliczałeś się z partnerem fiskalnym aby uzyskać rozłąkowe, to twój partner tez musi podać własny numer konta na zwrot rozłąkowego lub trzeba będzie dopisać partnera do konta jako współwłaściciela.

Procedura zmiany kont na pewno opóźni zwroty z podatku w 2014 roku. Jednak na przyszłość ułatwi to wypłatę zwrotów z podatku i innych płatności. Nie będzie już problemów z tym, ze twój zwrot z podatku wpłyną na inne konto bez Twojej niewiedzy. Rozliczając się z podatku, poinformuj swoja księgową jeżeli nie masz pewności czy w urzędzie skarbowym jest podane Twoje konto. Chętnie udzielimy Ci pomocy przy rozliczeniu z podatku holenderskiego a za wystosowanie pisma o zmianie konta nie pobieramy dodatkowych opłat. Skontaktuj się z nami wypełniając ten formularz.