Ubezpieczenie zdrowotne w Holandii obowiązuje każdego kto tutaj pracuje lub mieszka. Koniec roku jest momentem aby się zastanowić czy ubezpieczenie, które posiadasz jest w dalszym ciągu odpowiednie do twojej sytuacji. Co jest ważne? Co musisz wiedzieć, aby nie przepłacać za ubezpieczenie ale też aby ubezpieczenie to wystarczyło na twoje potrzeby? Przeczytaj poniższe wskazówki!!

Czytaj więcej: Koniec roku!!? Co musisz wiedzieć o swoim ubezpieczeniu zdrowotnym?

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego ze nasz zwrot z podatku za poprzedni rok już dawno widnieje na naszych kontach lub już dawno go nie ma, ponieważ został wydany podczas urlopu lub na inne przyjemności Niestety w tym roku, holenderski urząd skarbowy – Belastingdienst wydal komunikat ze trzeba będzie dłużej czekać.

6 miesięcy okres oczekiwania

Według nowego prawa, osoby niezameldowane na holenderskim adresie ale posiadające (w 90%) dochody tylko z Holandii kwalifikują się do ulg podatkowych za okazaniem zaświadczenia o dochodach z polskiego urzędu skarbowego. Rozliczenia podatkowe tych osób zostaną wzięte pod uwagę później, mniej więcej w przeciągu 6 miesięcy od złożenia zeznania podatkowego (jednak tutaj urząd tez nie daje gwarancji).

Czytaj więcej: Gdzie ten zwrot z podatku za 2015 rok?