Jeżeli w roku 2016 pobierałeś holenderski zasiłek dla bezrobotnych (ww uitkering) lub zasiłek macierzyński i chorobowy (ziektewet uitkering), to dochód z zasiłku musisz również podać przy rozliczeniu z podatku za rok 2016. Holenderski urząd pracy UWV dnia 08 lutego 2016 udostępni już jarografy na swojej stronie internetowej, logując się swoim kodem DIGI D na stronie UWV masz możliwość pobrania swojego jarografu za zasiłek dla bezrobotnych lub zasiłek chorobowy lub macierzyński. Szukaj pod rubryka “Mijn documenten” i ściągnij swój jarograf w formacie PDF

Osoby niezameldowane na holenderskim adresie, nie posiadające kodu DIGI D nie maja takiej możliwości. Osoby te muszą udać się osobiście do najbliższego oddziału urzędu pracy UWV i za okazaniem dowodu osobistego mogą wybrać swój jarograf za rok 2016. Inna możliwością jest wykonanie telefonu do holenderskiego urzędu pracy UWV pod numerem : 09009294   , lub dzwoniąc z zagranicy pod numer: 0031 888 982 001. Sprawdź tez czy UWV posiada jeszcze Twój aktualny adres korespondencyjny w Holandii lub adres zameldowania w Polsce.

Jeszcze chwila i będziesz się mógł rozliczyć z podatku za rok 2016. Już powoli pracodawcy wystawiają Jarografy a holenderska skarbówka informuje o zmianach w prawie podatkowym. Pewnie jak co roku zastanawiasz się nad swoim zwrotem z podatku, nad tym czy musisz się rozliczać czy nie , komu powierzyć swoje rozliczenie podatkowe aby dobrze się rozliczyć. Faktem jest ze z roku na rok Holandia likwiduje zniżki i ulgi podatkowe co ma wpływ na zwrot z podatku. Aby Ci ułatwić podajemy parę wskazówek które również w tym roku mogą Ci się przydać. Przeczytaj nasze ABC podatkowe!! W podpunkcie C natomiast przygotowaliśmy dla Ciebie Zaświadczenie o Dochodach na rok 2016, które już teraz możesz dać do podbicia w Polsce.

Czytaj więcej: ABC zwrotów z podatku w Holandii