Już zdarzyłeś się do tego przyzwyczaić ze Twoje rozliczenie podatkowe w Holandii wiąże się z dodatkowymi czynnościami takimi jak właśnie wyżej wymienione zaświadczenie o dochodach. Przygotowaliśmy je dla Ciebie u nas na blogu. Przeczytaj wszystkie wskazówki, ściągnij oryginalne zaświadczenie o dochodach 2018 i przygotuj się dobrze do zeznania podatkowego.

 

1) W Polsce krążą podróbki zaświadczeń.

Te podrobione zaświadczenia zawierają inny kod kreskowy, który po zeskanowaniu w Holandii wykaże błąd i twoje zaświadczenie zostanie odrzucone co znacznie wydłuży okres oczekiwania na zwrot z podatku, ponieważ będziesz musiał dostarczyć nowe zaświadczenie. TUTAJ SCIAGNIESZ ORYGINALNE ZASWIADCZENIE O DOCHODACH ZA ROK 2018

2) Nie bazgraj na swoim zaświadczeniu.

Wypełnij je drukowanymi literami, tak aby komputer w holenderskim urzędzie skarbowym mógł bezproblemowo zeskanować je i odczytać Twoje dane personalne, nie zapomnij na obydwóch stronach wpisać swój numer Sofi inaczej mówiąc numer BSN (holenderski odpowiednik numeru Nip).

3) Zarobki z Polski wpisz w euro.

To znany problem że polskie urzędy skarbowe utrudniają i często odmawiają podbicia zaświadczeń na których są kwoty w euro, mimo tego musisz wiedzieć ze Polska ma obowiązek podbić tą deklaracje nawet jeżeli kwoty są w euro, właśnie z tego względu ze waluta obowiązującą w Holandii jest euro a nie złotówki.

4) Wyślij deklaracje na poprawny adres holenderskiego urzędu skarbowego.

Holenderski urząd skarbowy posiada wiele adresów, każdy adres służy do innych spraw, dlatego nie pomyl się, właściwy adres znajdziesz na samym zaświadczeniu z prawej strony , mniej więcej po środku, dla pewności poniżej podaje adres na który musisz wysłać swoje zaświadczenie:

BELASTINGDIENST/KANTOOR BUITENLAND

POSTBUS 2577

6401 DB HEERLEN

HOLANDIA/NEDERLAND

Uwaga, nie ma konieczności wysyłania tego zaświadczenia listem polecony, zwykły list zdecydowanie wystarczy jeżeli tylko wpiszesz na kopercie poprawny adres.

5) Wyślij zaświadczenie na czas.

Im szybciej je poślesz tym szybciej urząd skarbowy wypłaci zwrot z podatku. Jednak jeżeli jesteś w stanie już rozliczyć się z podatku to pamiętaj o tym że zaświadczenie można już odesłać w dowolnym czasie, ale wtedy urząd i tak czeka na komplet dokumentów czyli i rozliczenie podatkowe jak i zaświadczenie o dochodach. Aby przyspieszyć cala procedurę rozliczenia podatkowego i dobrze się przygotować warto zapoznać się z naszym poprzednim artykułem co co zrobić aby szybciej dostać zwrot z podatku.