Czy masz też wrażenie że nic więcej nie zarabiasz za nadgodziny lub że większość pieniędzy wakacyjnych idzie na konto holenderskiego urzędu skarbowego?

Jeżeli tak to znaczy to że pracodawca umieścił Twój dodatkowy zarobek w wyższym progu podatkowym. Otrzymujesz wtedy na rękę czyli netto o wiele mniej niż z wypracowanych normalnie godzin, aż 52 % z ekstra wypłacanej kwoty zostaje odprowadzona do urzędu skarbowego. Tyczy się to wszystkiego co jest dodatkowo wypłacane do pensji, czyli nadgodzin płatnych 150% czy 135% lub pieniędzy z wakacyjnego, pieniędzy z urlopowego czy wynagrodzenia w formie trzynastki. Jednak nic straconego, rozliczając się z podatku odzyskujesz właśnie tą nadpłatę i zostaje ona wypłacona wraz z odsetkami jako zwrot z podatku. Kolejny powód dla którego trzeba złożyć zeznanie podatkowe aby właśnie w ten sposób odzyskać nadpłacony podatek.

Nasz artykuł „Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii” cieszył się dużym zainteresowaniem ale widocznie nie wyczerpaliśmy tematu bo zadaliście mnóstwo pytań dotyczących zasiłków. Tym razem w formie pytań i odpowiedzi postaramy się lepiej przedstawić temat.

Czytaj więcej: 13 pytań o zasiłek dla bezrobotnych w Holandii