Z początkiem roku 2014 warto jak najszybciej zainteresować się odzyskaniem nadpłaconego w Holandii podatku. Żeby ułatwić Wam zadanie przygotowaliśmy krótką notkę jakie informacje trzeba zebrać w celu prawidłowego rozliczenia się z holenderskim urzędem skarbowym. Życzymy Wam dużych zwrotów podatkowych. Do rozliczenia z podatku będą potrzebne:

  • Numer konta, na który chcesz swój zwrot z podatku. Jeżeli w ubiegłym roku podałeś swój numer konta, w roku 2014 nie musisz podawać numeru konta drugi raz.
  • Adres zameldowania w Polsce lub w Holandii. Jeśli jesteś zameldowany i w Polsce i w Holandii, to do rozliczenia z podatku w 2014, musisz podać swój adres holenderski i datę pierwszego zameldowania na tym adresie.
  • Dane swojego partnera (męża, żony). Potrzebne do wspólnego rozliczenia np. do uzyskania rozłąkowego. Uwaga, aby uzyskać rozłąkowe twój partner musi posiadać sofi numer.
  • Dane dzieci. Potrzebne do uzyskania ulg podatkowych na dzieci. Czy nalezą ci się ulgi na dzieci przeczytaj poprzedni artykuł.
  • Dokumenty potwierdzające odpisy z podatku. Jeżeli chcesz dokonać odpisu, musisz mieć dokumenty potwierdzające np. odpis kosztów utrzymania dzieci ( potrzebne będzie: akt urodzenia dziecka, zaświadczenie ze szkoły dziecka, wydruki z konta, zaświadczenie z urzędu skarbowego ze dziecko nie miało żadnych dochodów); odpis kosztów poniesionych na leczenie (potrzebne będzie: rachunki za leki, za wizyty u lekarza); odpis kosztów poniesionych na dokształcanie (potrzebne będzie: rachunki za szkole/kurs, paragony/rachunki za materiały naukowe czyli książki itp.)
  • Podpis elektroniczny w przypadku osób zameldowanych w Polsce lub kod elektroniczny Digi D dla osób zameldowanych na adresie w Holandii. Jeżeli nie posiadasz tych kodów poproś o wyrobienie swoja księgową lub wyrób samodzielnie na stronie urzędu skarbowego lub stronie Digi D.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy rozliczeniu z podatku w 2014 roku, skontaktuj się z nami. Mamy wiele lat doświadczenia w prawie podatkowym i chętnie Ci pomożemy.