Jest to wypowiedz holenderskich lekarzy, którzy zdecydowanie twierdza, ze za 20 lat 90 % zachorowań na raka nie będzie już śmiertelna. Naukowcy z holenderskiego centrum badania raka “Antoni van Leeuwenhoek” zapowiadają wielką rewolucje. Naukowcy nie mają wątpliwości co do tego stwierdzenia, biorąc pod uwagę rozwój technologi w dziedzinie badan chorób nowotworowych.

Już teraz nowoczesna technologia umożliwia zbadanie błędów DNA, które powodują raka. W przyszłości DNA każdego pacjenta chorego na raka będzie zbadane właśnie tą technologią i dzięki temu lekarze będą w stanie dobrać właściwe leczenie.

W dzisiejszych czasach, tylko połowa pacjentów mających nowotwór wychodzi z tego i zdrowieje. Pacjenci leczeni są standardowymi metodami. Jednak te metody nie w każdym przypadku pomagają, ze względu na różnorodność odmian raka. Odkryto, że np. rak płuc występuje nie w trzech lecz w 100 rożnych odmianach. Lekarze holenderscy podkreślają, że będzie co raz więcej leków na raka i będą one zdecydowanie lepsze niż w przeszłości. Również operacje staną się bardziej dokładne, co umożliwi szybsze i precyzyjne usuwanie nowotworu. Będzie możliwość wpływania na system odpornościowy pacjenta, który sam będzie zwalczał nowotwory. Lekarze twierdzą, że nigdy wyleczalność raka nie będzie wynosiła 100%, jednak w przypadku 90 % zachorowań, wyleczalności będzie gwarantowana.