Jeżeli pracowałeś w Holandii i straciłeś prace, możesz ubiegać się o holenderski zasilek dla bezrobotnych (WW uitkering). Prawo do zasiłku przysługuje każdemu kto w ciągu ostatnich 36 tygodni ma przepracowane pół roku (26 tygodni). Istotne jest również to, że straciłeś prace nie z własnej winy, czyli nie zrezygnowałeś dobrowolnie z pracy, tylko pracodawca zwolnił Cie lub nie przedłużył umowy.

Wnioski o zasiłek przyjmuje holenderski urząd pracy tzw. UWV. Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych w Holandii, warunkiem jest to ze posiadasz adres holenderski pod którym przebywasz jak również to, ze aktywnie poszukujesz pracy.

Do złożenia wniosku będziesz potrzebował oficjalny dokument z sofi numerem oraz dowód osobisty lub paszport. W późniejszym etapie, UWV zażąda kopi wszystkich umów o prace, jak również kopie salarisow z ostatnich przepracowanych tygodni.

Kwota holenderskiego zasiłku dla bezrobotnych przez pierwsze 2 miesiące wynosi 75 % z ostatnio zarobionej pensji. Okres otrzymywania zasiłku jest zależny od tego jak długo pracowałeś w Holandii. Jeżeli pracowałeś krócej niż 3 lata, zasiłek będzie przyznany na 3 miesiące.

Istnieje również możliwość przeniesienia holenderskiego zasiłku do Polski. W tym celu musisz wystąpić do UWV o formularz E 303. Po powrocie do Polski od razu trzeba zarejestrować się w Polskim urzędzie pracy.

Pomożemy Ci w uzyskaniu holenderskiego zasiłku dla bezrobotnych. Za stałą oplata pilotujemy Twoja sprawę aż do momentu otrzymania zasiłku ale również przez cały okres pobierania zasiłku.