Garść praktycznych informacji dla Polaków pracujących w Holandii.

Piszemy nie tylko o podatkach w Holandii.

Odzyskaj zwrot z ubezpieczenia za 2020 rok

Odzyskaj zwrot z ubezpieczenia za 2020 rok

Koniec roku to najlepszy moment na złożenie wniosku o zwrot z ubezpieczenia za cały 2020 rok. Wysokość takiego zwrotu jest warta podjęcia działania, a grudzień jest najlepszym miesiącem aby szybko uzyskać należny się zwrot. W grudniu Twoje dochody można dobrze oszacować a na podstawie tych dochodów urząd wyliczy właściwą kwotę która ci się należy za cały rok 2020. W grudniu w porównaniu z początkiem roku, wszystkie wnioski są szybciej rozpatrywane a należne się zwroty są szybciej wypłacane.

Ale czy każdemu należy się zwrot z ubezpieczenia? Nie zawsze, poniżej znajdziesz listę wymogów które musisz spełnić aby legalnie uzyskać zwrot z ubezpieczenia:

  • jesteś pełnoletni
  • mieszkasz lub pracujesz na terenie Holandii
  • opłacałeś składki na holenderskie ubezpieczenie zdrowotne (zorgverzekering) nie jest tutaj istotne czy opłacałeś składki prywatnie czy byłeś ubezpieczony grupowo i to pracodawca odciągał na składki z twojej pensji, ubezpieczenie i prywatne i grupowe jest akceptowane
  • nie pobierałeś zaliczki na zwrot z ubezpieczenia, zaliczkowy zwrot jest wypłacany co miesiąc, osobiście nie preferuje tej formy pobierania zwrotu, ponieważ często zdarza się tak ze część zwrotu trzeba będzie zwrócić urzędowi
  • twój roczny dochód brutto nie przekracza 30.481 euro
  • jeżeli jesteś w związku małżeńskim wasz wspólny roczny dochód brutto nie przekracza 38.945 euro

Na podstawie Twojego ostatniego salarisu jesteśmy w stanie stwierdzić czy i Tobie należy się zwrot i ile on będzie wynosił. Skontaktuj się z nami, wysyłając nam swój salaris na meila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule meila zwrot z ubezpieczenia 2020 , dokonamy kalkulacji bez ponoszenia żadnych kosztów.

Odzyskaj tylko tyle ile ci się należy bez obawy ze będziesz musiał cos oddawać !!!

Uwaga!! Czasami urząd skarbowy na pierwszy rzut oka nie widzi w systemie ze opłacałeś składki na ubezpieczenie zdrowotne i w takiej sytuacji aby uzyskać zwrot z ubezpieczenia za 2020, będziesz musiał przedstawić kopie polisy ubezpieczeniowej jak i dowody na to ze opłacałeś składki czyli wyciąg z konta lub salarisy na których widnieje to ze pracodawca odciągał składki z Twojej pensji. Zlecając nam złożenie wniosku o zwrot z ubezpieczenia, pomożemy ci również odesłać te dokumenty jeżeli również u ciebie zajdzie taka potrzeba.