Garść praktycznych informacji dla Polaków pracujących w Holandii.

Piszemy nie tylko o podatkach w Holandii.

Rozlicznie podatku bez jarografów

Rozlicznie podatku bez jarografów

Jeżeli nie posiadasz wszystkich jarografów a chcesz rozliczyć się z podatku to masz taka możliwość. Urząd skarbowy na twoją prośbę wystawi wykres przedstawiający twój holenderski dochód wraz z kwota zapłaconego podatku i składek na ubezpieczenia społeczne - nazwa holenderska tego dokumentu to "fiscale loon gegevens".

Na wykresie tym widnieją również nazwy firm, w których pracowałeś. Po ten dokument musisz się osobiście udać do najbliższego oddziału urzędu skarbowego "Belastingdienst" i wylegitymować się dowodem osobistym i sofi numerem. Pamiętaj, że rozliczając się z podatku masz obowiązek podać cały osiągnięty dochód w danym roku. Nawet jeżeli pracowałeś w jakiejś firmie tylko 1 dzień. Również dochód z zasiłku chorobowego lub zasiłku dla bezrobotnych też obowiązkowo musisz uwzględnić w swoim rozliczeniu podatkowym. Pracodawca u którego pracowałeś ma również obowiązek wystawienia twoich jarografów w przeciągu paru tygodni od zakończenia roku, najczęściej do końca lutego. Zadbaj o to, zanim udasz się do księgowej aby twoje jarografy/twój osiągnięty dochód był kompletny. Skontaktuj się z nami, jeżeli masz jeszcze jakieś pytania. Jesteśmy jedną z niewielu firm, która udziela gwarancji na rozliczenie z podatku. Nasza firma jest zarejestrowana w urzędzie skarbowym jako oficjalne biuro administracji podatkowej.

 

Niniejszym informujemy Pana / Panią, że przetwarzamy Pana / Pani dane osobowe przekazywane nam w związku z kontaktem e-mailowym lub telefonicznym. Dane te są przekazywane nam poprzez wysłanie do nas wiadomości e-mail, w tym również za pośrednictwem formularza kontaktowego, pozostawienia prośby o kontakt telefoniczny czy też skierowania zapytania za pośrednictwem jakiegokolwiek innego kanału komunikacji. Dane te są przetwarzane w celu kontaktu zwrotnego, ewentualnej archiwizacji korespondencji. Szczegóły pod tym linkiem.