Garść praktycznych informacji dla Polaków pracujących w Holandii.

Piszemy nie tylko o podatkach w Holandii.

Ściągnij  zaświadczenie o dochodach z Polski za rok 2019

Ściągnij zaświadczenie o dochodach z Polski za rok 2019

Już zdarzyłeś się do tego przyzwyczaić ze Twoje rozliczenie podatkowe w Holandii wiąże się z dodatkowymi czynnościami takimi jak właśnie wyżej wymienione zaświadczenie o dochodach. Przygotowaliśmy je dla Ciebie u nas na blogu. Przeczytaj wszystkie wskazówki, ściągnij oryginalne zaświadczenie o dochodach 2019 i przygotuj się dobrze do zeznania podatkowego.

1) W Polsce krążą podróbki zaświadczeń.

Te podrobione zaświadczenia zawierają inny kod kreskowy, który po zeskanowaniu w Holandii wykaże błąd i twoje zaświadczenie zostanie odrzucone co znacznie wydłuży okres oczekiwania na zwrot z podatku, ponieważ będziesz musiał dostarczyć nowe zaświadczenie. TUTAJ SCIAGNIESZ ORYGINALNE ZASWIADCZENIE O DOCHODACH ZA ROK 2019

2) Nie bazgraj na swoim zaświadczeniu.

Wypełnij je drukowanymi literami, tak aby komputer w holenderskim urzędzie skarbowym mógł bezproblemowo zeskanować je i odczytać Twoje dane personalne, nie zapomnij na obydwóch stronach wpisać swój numer Sofi inaczej mówiąc numer BSN (holenderski odpowiednik numeru Nip).

3) Zarobki z Polski wpisz w euro.

To znany problem że polskie urzędy skarbowe utrudniają i często odmawiają podbicia zaświadczeń na których są kwoty w euro, mimo tego musisz wiedzieć ze Polska ma obowiązek podbić tą deklaracje nawet jeżeli kwoty są w euro, właśnie z tego względu ze waluta obowiązującą w Holandii jest euro a nie złotówki.

4) Wyślij deklaracje na poprawny adres holenderskiego urzędu skarbowego.

Holenderski urząd skarbowy posiada wiele adresów, każdy adres służy do innych spraw, dlatego nie pomyl się, właściwy adres znajdziesz na samym zaświadczeniu z prawej strony , mniej więcej po środku, dla pewności poniżej podaje adres na który musisz wysłać swoje zaświadczenie:

BELASTINGDIENST/KANTOOR BUITENLAND

POSTBUS 2577

6401 DB HEERLEN

HOLANDIA/NEDERLAND

Uwaga, nie ma konieczności wysyłania tego zaświadczenia listem polecony, zwykły list zdecydowanie wystarczy jeżeli tylko wpiszesz na kopercie poprawny adres.

5) Wyślij zaświadczenie na czas.

Nawet po otrzymaniu wstępnej decyzji zwrotu podatku (tzw. "voorlopige aanslag"), nadal istnieje obowiązek przesłania zaświadczenia. W przeciwnym razie urząd może anulować zwrot i nałożyć karę finansową za brak tego dokumentu. Jest to często spotykany problem: osoba, widząc już zwrot podatku na swoim koncie, myśli, że sprawa została zamknięta, co jest błędnym założeniem. Jeśli nie dostarczysz zaświadczenia, urząd w ostatecznej decyzji może unieważnić zwrot podatku i zaksięgować cię jako podatnika zagranicznego. Jest to bardzo niekorzystne rozwiązanie, które często skutkuje koniecznością zapłacenia podatku.