Garść praktycznych informacji dla Polaków pracujących w Holandii.

Piszemy nie tylko o podatkach w Holandii.

Ulga podatkowa na dzieci

Ulga podatkowa na dzieci

Ulga podatkowa na dzieci – “Inkomensafhankelijke combinatiekorting”

Zastosowanie ulgi podatkowej na dzieci przy rozliczeniu podatku holenderskiego, jest sposobem aby uzyskać spory zwrot podatku. W Holandii praca zarobkowa a zarazem opieka nad dziećmi jest wynagradzana, między innymi sporymi odpisami z podatku. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się czy ci się należy i jakie warunki musisz spełniać aby otrzymać ta ulgę. Ulga podatkowa na dzieci jest zniżka podatkowa należąca się osobom pracującym w Holandii. Kwota, która się należy jest zależna od zarobków. Ulga podatkowa na dzieci należy się osobom samotnym jak również osobom posiadającym partnera fiskalnego.

Kto jest twoim partnerem fiskalnym możesz sprawdzić w naszym poprzednim artykule. Poza tym ulga podatkowa na dzieci należy się jeżeli spełniasz poniższe warunki:

  • jesteś osoba samotna i twój dochód przekracza 4.734 euro brutto (rok 2011)
  • lub posiadasz partnera fiskalnego i twój dochód jak i dochód twojego partnera przekracza kwotę 4.734 przy czym twój partner zarobił więcej niż ty, nawet minimalna różnica wystarczy aby starać się o ulgę podatkowa.
  • masz dziecko, które nie przekroczyło 12 roku życia i jest one z tobą zameldowane przez co najmniej sześc miesięcy pod wspólnym adresem.

Jeżeli twoje dziecko urodziło się w pierwszej połowie roku, (np. w maju 2011) również wtedy możesz skorzystać z tej ulgi, ponieważ spełniasz warunek 6 miesięcy wspólnego zameldowania i dziecko jest młodsze niż 12 lat.

Wysokość ulgi w roku 2011 wynosi 780 euro plus 3,8% z twojego rocznego dochodu (jeżeli zarobiłeś więcej niż 4.734). Maksymalnie ulga podatkowa na dzieci może wynieść  nawet 1.871 euro.